Blog
biznesik
Prezes Zarządu
Prezes Zarządu właściciel firmy, szef
2 obserwujących 231 notek 71803 odsłony
Prezes Zarządu, 9 stycznia 2017 r.

Zwrot podatku w postaci inwestycji gospodarczej

309 0 0 A A A


Pojawia się bardzo interesująca propozycja dla małych przedsiębiorstw. Chodzi o inwestycje gospodarcze w przedsiębiorstwo. Ulga od podatku przewiduje wliczenie w koszty w danym roku podatkowych koszt inwestycji w wyposażenie firmy. Warunkiem uzyskania tej ulgi jest dokonanie zakupu inwestycyjnego w wysokości przekraczającej 10 tys. zł w ciągu roku.

Propozycja nie jest obojętna dla finansów firmy, ponieważ podnosi kwotę odpisu z 3,5 tys. zł aż do 100 tys. zł pod warunkiem spełnienia warunków ustawowych inwestycji. Mogą to być środki wydane w ciągu roku, mogą dotyczyć zakupu m.in. komputera, kosztów poniesionych w związku z inwestycją, ale z ulgi wyłączony jest koszt nabycia samochodu lub nieruchomości.

Warto przed realizacją zakupu sprawdzić warunki ubiegania się o ulgę inwestycyjną tym bardziej, że można rozłożyć ją czasie  dłuższym niż rok podatkowy.

Co ważne, przedsiębiorca, zwłaszcza mały przedsiębiorca, może zainwestować nawet pokaźne kwoty w nabycie lub modernizację posiadanego parku maszynowego. Część kosztów może być realizowana przez kilka lat zgodnie z planem inwestycyjnym.


Więcej:

http://www.radiomaryja.pl/informacje/j-emilewicz-ministerstwo-rozwoju-przygotowalo-projekt-nowej-ulgi-inwestycyjnej-dla-firm/
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Tematy w dziale Gospodarka